ضرورت تحول در حوزه علمیه

تحول در حوزه های علمیه امری بیسار ضروری خصوصاً در زمان حاضر که کشور ما دارای  حکومت اسلامی است و علماء و روحانیون مبلغ  دین و حکومت اسلامی هستند و عقب ماندن حوزه ت از مسائل روز و جامعه باعث لنگی حکومت در بعد تئوریک خواهد شد البته بحث ما تئوری های اسلامی است نه مادی گرایانه.

تحول در حوزه به معنای تغییر و تبدل در اهداف و مبانی نیست بلکه بهینه سازی ساختار حوزه در همان چارچوب اسلامی است که این امر در صحبت های مقام معظم رهبری به صراحت بیان شده است(مقام معظم رهبری: وضعیت دوران انقلاب و توجه روزافزون به اسلام در خارج از مرزهای کشور اسلامی ایجاب می کند که علمای دین با بینشی کاملاً نو و با استفاده از ذخایر بی پایان معرف دین و اسلوب فقاهت سنتی و اجتهاد زنده و پویا، راه جامعه اسلامی را هموار نمایند،............. البته با دقت لازم و برجسته کردن اصول و مبانی فقاهت راه را بر التقاط و کج روی ببندند) امیدواریم که مسئولین حوزه سخنان گهربار مقام معظم رهبری را سرلوحه کار خود قرار دهند.

برای سلامتی مقام معظم رهبری صلوات.

/ 1 نظر / 9 بازدید
چکاو بلند پرواز

سلام. من روزی را می بینم که هر طلبه ای انشا الله حد اقل یکی دوتا وبلاگ دارد!... خوش تیپ یه فکری به حال ستون بغلی وبلاگت بکن اگه نمی خوای قالبت رو عوض کنی!!! بمن هم سر بزن. خصوصی بگو کجائی و چکار میکنی اگر دوست داشتی.[گل]